Podporujeme

Pomáháme organizacím a spolkům, které pečují o děti a mládež. Taková pomoc má ohromný smysl! Vytváří podmínky, ve kterých se děti mohou věnovat svým zájmovým aktivitám a rozvíjet své dovednosti.

Kde a jak podáváme pomocnou ruku:

Dětský domov
Jablonné v Podještědí

 • Na naší pobočce organizujeme hry plné zábavy a dobrot.
 • K Vánocům jsme dětem na besídce nadělili spoustu dárků pod stromeček.

ZŠ a MŠ speciální a Dětské centrum Jilemnice

Péče o děti do 15 let s různým typem zdravotního postižení vyžaduje individuální přístup ke každému studentovi. Využívají se zde speciální metody a odpovídající učební pomůcky. Každá pomoc je obzvlášť vítaná. Jsme hrdí na to, že můžeme pomoci nejen s materiálními potřebami, ale i rozptýlením a legrací.

 • Na podzim roku 2012 jsme věnovali dětem 8 speciálních školních lavic.

 • V prosinci 2012 jsme uspořádali Den otevřených dveří.

 • V červnu 2013 jsme koupili kompaktní fotoaparát a strávili s dětmi příjemné dopoledne přímo v areálu v Jilemnici.

 • V roce 2014 jsme pomáhali s organizací oslavy k 10letému výročí MŠ a ZŠ.

 • V roce 2015 jsme podnikli společný výlet do Lázní Bělohrad.

Dětské centrum Semily

Tento stacionář je určený pro děti od 1 do 15 let s tělesným nebo kombinovaným postižením. Cílem zaměstnanců je naučit děti takové soběstačnosti, aby zvládaly důležité životní situace a mohly žít po odchodu ze zařízení plnohodnotný život. Naší pomocí se snažíme zajistit lepší podmínky pro chod zařízení a vykouzlit dětem úsměv na rtech.

 • Přispěli jsme na nákup nového osobního vozidla pro centrum a nákup pohonných hmot.

 • Finančně jsme se podíleli na pořízení relaxačního vodního sloupu.

 • Navštívili jsme vánoční besídku a uspořádali jsme pro děti kouzelné odpoledne s Čáryklukem.

Masarykova základní
škola Libštát

Tuto školu navštěvují místní i děti z okolních vesnic. Naším cílem je, aby měly ke studiu moderně vybavené učebny s veškerými odpovídajícími pomůckami. 

 • Pomáháme zajistit dopravu žáků na kulturní představení, výlety, soutěže a sportovní závody.

 • Přispíváme škole na nákup sportovního vybavení do tělocvičny.

 • Společně se školou každoročně pořádáme sběr kamene z polí. Za odvedenou práci od nás škola obdrží finanční odměnu.

Rotary maraton challenge 

Na jičínském venkovním oválu se v roce 2021 už po druhé konal štafetový maraton žáků základních škol v rámci World Marathon Challenge. Tento závod pořádaný Rotary Club Jičín - Nymburk zavítal do města pohádky poprvé v roce 2020 a zúčastnilo se jej šest škol. Každá z nich vyslala do boje s časem třiceti členný tým žáků ve věku od 11 do 13 let. Závod se běží jako týmová štafeta, jeden úsek měří 200 metrů, každý žák uběhne 1600 metrů a celkově je tím překonána vzdálenost maratonu. Pro úvodní úsek závodu si každý tým vybere svého ambasadora.

Naše společnost se rozhodla podpořit tuto akci i vzhledem k humanitárnímu přesahu celé akce. Iniciativa Rotary, která vznikla roku 1905 v Chicagu, usiluje o vymýcení dětské obrny, a tak výtěžek půjde do Nadace Rotary pro boj s touto chorobou. Zakladatelem World Marathon Challenge je anglický klub Frodsham Helsby
a závod v Anglii se koná s podporou Anglické amatérské atletické asociace. Závod se rozšířil do celého světa, v České republice se konal poprvé roku 2012, kdy ho zorganizoval Rotary Club Hradec Králové.

Podporujeme Tábor dětem a vyrazili jsme na návštěvu

Jako každý rok jsme i v roce 2020 podpořili Tábor dětem, který se opět koná v lesích u Nové Paky. Pro každého účastníka jsme nechali vyrobit multifunkční nákrčník s pirátským motivem, ten je totiž hlavním tématem letošního táboru. Věříme, že všechny děti zvládnou celo-táborovou hru a odměnu získají.

My jsme vyrazili děti navštívit, přivezli jim pár sladkostí a připravili pro ně ukázku drona. Zvídavých dotazů bylo více než dost, moderní technika prostě táhne i nejmladší generaci. Zároveň jsme udělali parádní nápis, neviděli jste ho z letadla cestou na dovolenou?

Dále podporujeme tyto instituce:

Centrum Bazalka, Borůvka Praha, MŠ Libštát, MŠ Tample, Dětský domov Lánov, ZŠ a MŠ Kunčice nad Labem, SŠ, ZŠ a MŠ Mohelnice, MŠ Lechotice.

Tím naše činnost ale zdaleka nekončí

Sportovní kluby a akce

Máme rádi pohyb a proto naše podpora míří i tam. Sponzorujeme fotbalisty, hasiče, rybáře, mladé volejbalisty, skokany do vody, motorkáře, lyžaře, ...

Konkrétně jsou to:
FK Košťálov, SK Klamoš, SDH Bělá, SDH Benešov u Semil, SDH Svojek, Myslivecký spolek Kavkázsko a Libštát, Český rybářský svaz, volejbalové družstvo mládeže TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou, adrenalinové skoky do vody H2O JUMPS, KTM ENDURO CROSS COUNTRY Bystrá nad Jizerou 2019, studentský SD Racing Team, Ski klub Masters Rokytnice nad Jizerou, sportovní podniky ECC Bozkov 2019, ENDUROCROSS COUNTRY 2019 a Peřimovská 19 na kolečkových lyžích.

Dále sponzorujeme akce:

Tábor dětem z. s.  - Spolek organizující dětské tématické tábory
Já mám koně - Největší setkání koní a jejich chovatelů s řadou mimořádných vystoupení.
Bikrosová dráha Košťálov - Ta slouží dětem a mládeži ke smysluplnému trávení volného času a rozvoji jejich aktivit. 
Ověření vrozených vlastností retrieverů - Jedná se o “psí soutěž” OVVR v Libštátě pod záštitou Retriever klubu CZ.