Tenkrát na začátku

1992
Založili jsme první spediční firmu Josef Chuchlík DS - Doprava služby CHUCHLÍK. Začínali jsme skromně pouze s jedním vozidlem zn. LIAZ MTS 24 s vlekem BBS 1010 o celkové užitečné tonáži 22 tun. Přepravovali jsme s ním kameniva a písek ve našem okolí a sem tam jsme také zabezpečili dopravu uhlí do uhelných skladů.

1993
TATRA 815-2NT v provedení 4x4 se starším návěsem sklápěným do boku s celkovou tonáží 24 tun v zimě rozšířila náš tehdy skromný vozový park. V té době a ve zdejších podmínkách naprosto ojedinělý stroj. 

1995
Byl pořízen další tahač LIAZ 110.571 se vzduchovým pérováním a 2 moderní sklápěcí návěsy zn. BSS NS1 30 za oba tahače s užitečným zatížením na 27 tun, což pro nás znamenalo velkou konkurenční výhodu.

Růst společnosti

1999
Tento magický rok byl rokem dynamického růstu společnosti, která vzkvétala díky nabízeným službám a ceně za dopravu. Mohli jsme si koupit první Mercedes Benz MB 1840 a poté další a další nová vozidla, která nastolila trend velmi nízkého průměrného staří naší flotily.

2002
Domluvili jsme se s panem Jaroslavem Gabrielem st., majitelem významné betonářské společnosti, na spolupráci. Založili jsme novou firmu DS Transport Beton Gabriel s.r.o., ze které se stal výhradní dopravce betonových směsí pro Českomoravský Beton v Královehradeckém, Pardubickém  a Libereckém kraji. Od roku 2006 také pro Prahu.

2003
Začalo vznikat nové zázemí pro administrativní oddělení a dílny včetně parkoviště a opravny pro nákladní vozy.  K přestavbě jsme využili bývalé výrobní haly sportovních potřeb v nedalekých Kundraticích.

Vývoj a modernizace

2004
Založili jsme dceřinou společnost DS Logistic, která zastřešovala dopravní a spediční činnosti, zemní práce, stavební práce, servis vozidel a prodej pohonných hmot.

2005
Vznikla nová společnost DS Agro, která hospodaří na 882 ha zemědělské půdy v podhůří Krkonoš a zachovává tak hospodářskou tradici v regionu.

2007
Byl rokem stěhování do prostorného zrekonstruovaného areálu v Kundraticích, který naší společnosti slouží dodnes. Kamiony DS Holding při cestě Kundraticemi rozhodně nepřehlédnete.

2009
Společnost dále rostla, zaměstnanců přibývalo a my věděli, že se budeme muset opět stěhovat. Rozhodli jsme se vrátit zpět do Libštátu, kde jsme odkoupili prostory bývalé cihelny, kterou bylo nutné zrekonstruovat.  O pár let později bylo hotovo a nové reprezentativní moderní sídlo společnosti DS Holding s ponechaným rázem cihelny se stalo naší novou základnou. 

2011
Začali jsme efektivně využívat rostlinné a živočišné přebytky ze zemědělského podniku a chovu hospodářských zvířat. Spustili jsme bioplynovou stanici, která vyrábí 1020 kW elektrické energie a 900 kW tepelné energie.

2013
Efektivní komunikace mezi řidiči a dispečery byla a stále je důležitou součástí plánování dalšího rozvoje firmy. Všechny vozy jsem proto vybavili dotykovými tablety s vlastní aplikací DS INFO. 

Také jsme založili společnost DS Agro Košťálov, jejíž hlavním záměrem je intenzivní efektivní rostlinná a živočišná prvovýroba bez závislosti na dotacích.

2014
Vznikla společnost DS Holding a.s., která převzala veškeré obchodní činnosti mé první společnosti. Také došlo na stěhování do zrekonstruovaných moderních prostor původní cihelny v Libštátu. Ty nám slouží dodnes! 

2016
Založili jsme další společnost, tentokrát DS Agro Kunčice. V areálu s velkými skladovacími prostory v údolí řeky Labe od té doby nabízíme prodej pohonných hmot, uhlí a ekopaliv.

2018
Spolupracujeme na stavbě dlouho očekávané “Hradecké dálnice” D11, která díky našemu drcenému materiálu začala nabírat konkrétní podobu.

2020
Rozhodli jsme, že naše kravičky budou mít nový moderní kravín využívající energii a teplo z přilehlé bioplynové stanice a začali pracovat jeho výstavbě.

2021
Dokončujeme stavbu kravína v Bělé a rozšířujeme cihelnu o další administrativní prostory a parkování. Dnes jsme obrovská firma s 350 zaměstnanci a 150 kamiony.

2022
V kravině už kvalitní mléko teče proudem. Do rodiny DS Holding jsme přivítali nového člena - významného autodopravce ze Středních Čech - Sihelský s.r.o.

Chcete být u dalšího rozšiřování našeho vlivu po galaxii?

Pošlete nám svůj životopis a další kapitoly příběhu můžeme psát společně