Žně za námi

Žně začaly pro některé z nás již v červenci. Jako první vyrazil na scénu Gomselmash Palesse GS12 i s obsluhou, ovšem nesklízel na našich pozemcích, nýbrž v Nehvizdech u Prahy. Následovala další služba, tentokrát jsme zapůjčili Fortschrittt E517 a Gomselmash do Březovic. A u nás stále nic! Pořád nebyly ideální podmínky pro sklizeň.

Žně u nás naplno vypukly v pondělí 3. srpna a stejně jako v roce 2014 jsme spolupracovali se sesterskou společností DS Agro Košťálov s.r.o. Žně probíhaly současně na pozemcích obou společností. Vzájemně jsme si vypomáhali jak zapůjčením strojů, tak i z hlediska personální stránky. Oproti loňskému roku jsme ovšem nebyli nuceni využívat službu třetích osob, jak tomu bývalo zvykem. Sklízet jsme stačili vše ve vlastní režii, neboť na pole vyrazilo všech pět našich sklízecích mlátiček (1x Gomselmaš, 3x Fortschritt E517, 1x Fortschritt E514). Průběh žní se obešel bez větších komplikací a podařilo se nám sklidit něco málo přes 160 ha. Posledním dnem, kdy jsme sklízeli, bylo pondělí 24. srpna.

Fotografie z letošních žní naleznete na následujících odkazech Služba v NehvizdechŽně 2015. Údaje o výnosech vidíte níže.