Účast na John Deere Tour 2016

Ve čtvrtek 18. února 2016 jsme se zúčastnili akce John Deere Tour 2016 v areálu PVA Letňany. Jak samotný název napovídá, byl to den, kdy jsme se naplno ponořili mezi zemědělské stroje známého amerického výrobce John Deere.

V průběhu akce nám byly představeny novinky a inovace pro letošní rok týkající se traktorů, řezaček a zejména strategie FarmSight. Tato strategie zajišťuje kontrolu stroje, napomáhá obsluze s nastavením a především je spojena s různými analyzátory ohledně precizního zemědělství. Také jsme poznali i dvě naprosté novinky – čtyřpásový traktor 9620RX s výkonem 620k a samochodnou řezačku třídy 8000.

Byla pro nás připravena různá stanoviště, kde jsme měli možnost vidět prezentaci tahové síly traktoru John Deere 8370R (ten byl spojen pomocí tenzometru s dalšími dvěma traktory, které ho měly brzdit) a prezentaci výkonové křivky motorů John Deere. Mimo jiné jsme si osobně vyzkoušeli traktory s různými převodovkami v dopravě s agregací dvouosých návěsů i funkci navigací a ovladatelnost samotných traktorů.

Děkujeme zástupcům společnosti STROM PRAHA a.s. za pozvání.