Severní letka v akci!

O víkendu 6. a 7. června probíhal v areálu autodromu v Sosnové již 6. ročník Destruction derby, ve kterém nás reprezentovali dva borci ze "SEVERNÍ LETKY" Jára a Pája.

A je tu první závodní den a první kolo rozjížděk. V osmé z nich už stojí na startu Jarda se svým Seatem, tůruje ho - 3 - 2 - 1 start! Jarda opouští startovní rošt jako poslední s velkým odstupem, v zápětí nám to dochází - jde na všechno s námořnickou rozvahou a tato taktika se mu vyplácí. Z první šikany vyjíždí na třetí pozici a dere se dopředu. První cílová rovinka a hurá do druhého kola, ale co to? On snad parkuje? Ale né, Seat vypovídá službu, no nic, ještě bude druhé a třetí kolo, žádný stres, do finále daleko.

Je tu desátá rozjížďka a na jejím startu už Pája vytáčí svého Opela Tigru až na maximum, božský zvuk! Jen co startér mávne  svým praporkem, náš závodník  se vrhá  na trať jak hladová šelma na svoji kořist. Jede opravdu dravě a za chvilku už je na druhém místě, které si neochvějně drží, vjíždí do poslední zatáčky posledního kola, na dohled už má šachovnicový praporek.  Ajajaj , synkovi se polámalo kolečko! No nic, rychle do depa, ať jsme fit do druhého kola.

Po krátké prěstávce na občerstvení, je tu opět  “poladěný” Jardův Seat , který si už zase pěkně vrčí. Je to tady!! Start!! Tentokrát vyráží zároveň se svými soupeři. Po prvním kole je na třetí pozici a stále zkracuje náskok svých soků, druhé kolo - stále zkracuje jejich náskok, při vjezdu do třetího kola velmi drsně odstavil oba své soupeře a jde do vedení, ještě efektní zadýmení, aha to nebylo úmyslné a Seat je KO, hlavně že Jarda je OK. O co míň si zazávodil, o to víc na tribuně fandí svému parťákovi.  A je tady naše druhá naděje !! Pája už na startovním poli  vytáčí svého " tygra", tentokrát do toho jde ještě agresivněji a to přináší své ovoce, cílem projíždí jako vítěz. Je to tam! Pája nezklamal!

Tím pro nás končí první závodní den, ne však pro naše borce, ti mají ještě tu milou povinnost nás reprezentovat v jiných disciplínách, které se konají ještě téhož dne a to v místních barech a na diskotékách, a že jich tu je! No hoši, držím I zde pěsti!  Ani v tomto klání se kluci nemají rozhodně  za co stydět.

Po velmi náročné "servisní" noci, tu máme druhý den. Jára na tribuně fandí tak, že přichází o hlas a po zbytek dne už jen píská. Pája i s handicapem - "rozostřeného vidění " - úspěšně absolvuje trětí  rozjížďku a postupuje do semifinále - "na bednu" už jen kousek. Pája vyráží se vší vervou, jede skvěle,  ano, vypadá to nadějně , třetí místo to jistí,  když v tom....... Pája nemá zadní nápravu!!!!! Za obrovského řevu tribun to drtí dál, obkrouží ještě celé kolo a z pod kapoty vyšlehnou plameny, to už náš hrdina opouští své vozidlo a předává ho do péče hasičům. To je konec nadějí, ale kluci již teď spřádají v hlavě plány na příští ročník. Závěrem lze konstatovat, že naši chlapci po sobě zanechali nesmazatelnou stopu. My jim za to děkujeme a už se těšíme na další ročník.