S dětmi po stopách historie

Ocitnout se na chvilku v minulosti a prozkoumat jedno z tajemství našeho městysu, - to měli příležitost zažít žáci 4. třídy Základní školy v Libštátě. Společně s panem Fejfarem, libštátským dokumentaristou, se vydali na výpravu do bývalé cihelny, kde se pod kancelářemi DS Holding ukrývá část historie, kterou ne každý zná.

Děkujeme žákům ZŠ Libštát za milou návštěvu :)

První zastávkou byla zachovaná část cihelné pece, místo, kde se kdysi pálily cihly. Zde děti měly možnost poslechnout si vyprávění o procesu výroby a uvědomit si, jak náročná byla práce v této dobové dílně.

Poté se přesunuli do budovy, kde je čekaly dokumentární filmy a staré fotografie z doby provozu cihelny. Minulost ožila na plátně a emoce se valily na děti. Měly šanci shlédnout, jak vypadal Libštát v době, kdy cihelna byla v plném provozu.
Pan Fejfar byl skvělým průvodcem touto cestou časem. Jeho vyprávění a nadšení poskytly žákům autentický zážitek. Díky jeho příběhům a znalostem se žáci ocitli v minulosti a mohli sami ocenit význam kulturního dědictví Libštátu.

Tato návštěva byla nejen zajímavá, ale také poučná. Přivedla historii k životu a ukázala žákům, že minulost má stále co říci o tom, jaký byl život v Libštátě před více než 100 lety.