Přehlídka potomstva - Radešínská Svratka

Ve středu 3. června 2015 jsme se zúčastnili přehlídky potomstva a 25. Výročí založení Svazu českého strakatého skotu v Radešínské Svratce u Žďáru nad Sázavou. Celkem na přehlídce bylo předvedeno 36 plemenic po různých otcích. Naše prvotelka Stella – CZ 175 551 951 – nar. 16.12.2012 – plemenné příslušnosti C100, byla záměrně vybrána, protože je dcerou býka EXCEL – HG 275.

Podle hlavní šlechtitelky Chovservisu Ing. Terezy Švarcové, má velmi dobře utvářené vemeno, oproti otci je menšího vzrůstu a osvalení, ale při jejím temperamentu ho dosáhnout ani nemůže (tak jí popsala v předvadišti). Stella je opravdu oproti ostatním kravám připravovaným na výstavu či přehlídku velice temperamentní a nezkrotné zvíře. Její příprava nás stála mnoho síly, fyzické i psychické, ale nakonec jsme to společně zvládli a předvedli ji, jak to nejlépe v danou chvíli šlo.

VELKÉ poděkování patří ošetřovatelům ze svojecké a libštatské stáje, za jejich trpělivost, obětavou přípravu a dobrovolně věnovaný volný čas této svéhlavé dračici Stelle:)

Prohlédněte si celou galerii