Petr Kopecký - 3.místo v národním kole YETD

Zhruba před měsícem jsme informovali o účasti našeho dispečera a obchodního zástupce Petra Kopeckého na 6. ročníku Young European Truck Driver (soutěž o nejlepšího evropského řidiče do 35 let, pořádané spol. Scania).

Do soutěže bylo v letošním roce přihlášeno zhruba čtyři sta řidičů. Po teoretickém testu a kvalifikačním kole v Plzni se Petr probojoval mezi deset nejlepších. Následovalo národní finále v Jihlavě konané 5. července. Zde se soutěžilo nejenom o titul šampióna národního kola, ale zejména o účast v evropském finále a možnost utkat se o hlavní cenu – tahač Scania řady R v hodnotě 100 000 Eur. Finále se skládalo ze dvou bloků, dopoledního a odpoledního. V dopoledním kole se utkalo deset soutěžících v kontrole vozidla před jízdou, manévrování a poskytnutí první pomoci. Z tohoto kola postoupili čtyři soutěžící, mezi nimi Petr z vynikajícího druhého místa.

Následoval odpolední boj v disciplíně zvané „Poraž svého krále“. Cílem bylo přesné povalení kuželů. Petr předvedl výborný výkon, a přestože to na prvenství nestačilo, klobouk dolů před umístěním na třetím místě. Velké poděkování patří nejenom Petrovi za výbornou reprezentaci, ale i společnosti Proscan a.s. z Jičína, která nám pro trénink zapůjčila Scanii R410.