Okénko do DS Agro pro základní školy

V pátek 16. září 2016 jsme navázali na náš oblíbený „Den otevřených dveří pro základní školy“. Letos však v odlehčené formě. Vynechali jsme teorii a zdlouhavé prezentování a přešli rovnou do akce. Pozvání přijala jako první Masarykova základní škola z Libštátu. A ti hned naplno využili kapacitu deseti lidí, což nám udělalo velkou radost.

Libštátští deváťáci měli možnost proniknout do tajů sklizně kukuřice. Od přípravy strojů, přes svezení se v řezačce, traktorech i nakladačem na jámě. To vše doplněno povídáním pana majitele Pepy Chuchlíka za asistence Martina Havrdy (vedoucí dílen a nově i učitel na Střední škole technické a řemeslné v Novém Bydžově), který byl připraven zodpovídat i otázky týkající se školou nabízených studijních oborů.

Druhou vlnu „Dne otevřených dveří“ jsme spustili v úterý 20. září 2016 za účasti Základní školy Dr. Františka Ladislava Riegra ze Semil. K našemu potěšení opět v hojné účasti dvanácti žáků. Program byl takřka shodný, s tím rozdílem, že jsme stroje v akci sledovali a vyzkoušeli na libštátských polích.

Věříme, že si žáci netradiční dopoledne užili a my jim děkujeme za bezvadný přístup i vzorné chování. Více fotografií naleznete na odkazu Okénko do DS Agro pro ZŠ F. L. Riegra Semily.


Více fotografií z okénka do DS Agro pro MZŠ Libštát

Galerie z okénka pro ZŠ F. L. Riegera Semily