Nové manipulátory do Libštátu a Kunčic

Ve čtvrtek 12. března 2020 jsme převzali 2 nové pomocníky - teleskopické manipulátory Kramer KT407 pro profesionální zemědělství. Jeden stroj putuje do Agro Kunčice a druhý do DS Agro Libštát, kde se ihned zapojí do práce.

Zajímavostí může být teleskopické rameno se stabilizátorem (odpružením), které dosáhne do výšky 7 metrů. Rameno využívá asistenční systém Smart Handling, které nabízí 3 funkční režimy - nakládání, stohování a ruční režim. Režim stohování například pomáhá udržet pohyb nákladu nahoru a dolů po svislé čáře, čímž vzniká dokonalý vertikální zdvih. Díky panoramatickému přednímu oknu bude vše důležité v zorném poli. Přesné ovládání zajišťuje ergonomický joystick se 17 funkcemi. Velmi praktický je systém rychloupínání nářadí (lopata, vidle, ...) pomocí čtyř masivních čepů s průměrem 50 mm.

Pod kapotou se nachází motor Deutz TCD 3.6/L4 o výkonu 100 kW a kroutícím momentem 500 Nm. Pohybu v obtížném terénu pomáhá samosvorný diferenciál s 45% svorností na přední nápravě. Maximální rychlost je stanovena na 40 km/h. Provozní hmotnost manipulátoru se pohybuje od 6800 do 7900 kilogramů.

Podívejte se na rozšířenou galerii