Den otevřených dveří za námi

V úterý 13. října krátce po půl deváté hodině ranní zahájil pan Chuchlík v pořadí již druhý ročník Dne otevřených dveří DS Holding pro žáky osmých a devátých tříd základních škol. Akci jsme pořádali opět ve spolupráci se Střední školou technickou a řemeslnou Nový Bydžov, která rovněž dostala prostor pro prezentaci.

Doprava, opravárenství, zemědělská prvovýroba. Považujete tyto obory za „méně atraktivní či podružné“? A víte, jak provoz společností zabývající se výše uvedenými činnostmi vlastně vypadá? Jaký je obraz současného zemědělství? Ne? A právě to je jeden z důvodu, proč jsme se rozhodli takovýto den uspořádat.

Chceme budoucí generaci zdůraznit, jak je pro jejich život důležité správně zvolit obor, který najde na trhu práce uplatnění. Prvním krokem k úspěchu je pochopit, že jen stěží budete úspěšným vedoucím pracovníkem nebo vysoce postaveným manažerem bez toho aniž byste svému oboru rozuměli. K tomu je vždy zapotřebí profesní odbornost. I my v našich společnostech zaměstnáváme jen vzdělané a schopné lidi.

Aby se žáci přesvědčili sami, jak to u nás chodí, připravili jsme pro ně okruh skrz naskrz našimi provozy. Na plánu dne byla prezentace společností DS Holding a učebních oborů SSTŘNB, předvedení techniky, kravínů, teletníků, bioplynové stanice a dispečinku.

Techniku reprezentovali traktory JohnDeere, válec CAT, kombajn Gomselmash, tahač Scania, teleskopický manipulátor Kramer, řezačka Claas. Každý si mohl stroje z blízka prohlédnout, odvážnější se mohli svést. Ze sektoru živočišné výroby jsme navštívili košťálovské kravíny, bělský teletník a nově vybudovaný teletník na Kamínce. Nesměla chybět bioplynová stanice v Bělé. Mohutné ekologické zařízení, které vyrábí elektrickou a tepelnou energie zpracováním přebytků z živočišné a rostlinné výroby společností DS Agro. Jednou ze zastávek bylo i administrativní centrum v Libštátě, kde dispečeři rádi přiblížili význam a důležitost jejich práce.

Těší nás, že jsme mohli přivítat bezmála padesát žáků z řad Masarykovy základní školy (Libštát), Základní školy Dr.Františka Ladislava Riegra (Semily) a Základní školy T. G. Masaryka (Lomnice nad Popelkou).

Věříme, že byl tento den pro mnohé zajímavým a poučným zážitkem. Naši vedoucí pracovníci se snažili co nejlépe seznámit žáky s tím, o co se v daném provozu starají, jakou problematiku řeší a ochotně zodpovídali zvídavé dotazy.

A kdo ví, třeba jsme zrovínka nějakému žáčkovi pomohli při rozhodování o jeho budoucím povolání. 

Více fotografií naleznete na následujícím odkazu Den otevřených dveří.