Objednávky přepravy

Přeprava do 10 tun

 

R. Kopáček   Mob.: 725 855 331

 

Přeprava nad 10 tun

 

J. Chuchlík    Mob.: 602 477 987

Z. Kopecký   Mob.: 606 682 152

P. Kopecký   Mob.: 728 940 829

 

 objednavky(zavináč)dslogistic.cz 

Čapí pár je kompletní, sledujte je s námi

V pátek 20. března 2020 nám na komín u Cihelny přiletěl čáp! Stále nevíme, zda se jedná o toho samého, který nám dělal radost minulý rok, to se dozvíme při kroužkování. Aktuálně se "zabydluje", občas vylétne z hnízda hledat právě stavební materiál a potravu a samozřejmě i vyhlížet čápici. Jako každý rok můžete veškeré dění pozorovat s námi pomocí živého přenosu.

Tažní čápi se na hnízdech objevují právě okolo poloviny března, kdy jako první zpravidla přilétá samec. Čáp vyhledává vyvýšená místa, aby mohl při odletu z hnízda seskočit a roztažením křídel se snadno dostal do vzduchu. V jeho oblibě však nejsou vysoká místa na větrných vrcholech či kopcích. Čápi hnízdí poprvé kolem pátého roku věku, zaznamenána byla hnízdění i 20 let starých čápů.

Čápi si bývají věrní, ale pořád jsme v přírodě. I zde můžou jarní pohodu narušit dramatické manželské konflikty během námluv. Pokud vše dopadne jak má, po zhruba 33 dnech sezení na dvou až pěti vejcích se vylíhnout mláďata, ty jsou krmena další dva měsíce. Koncem července většina čápů svá hnízdiště opouští.

Aktuálně: 30. března 2020 dorazila čápice, pár máme kompletní